VESILENNUKI 2 HOONESTUSE ARHITEKTUURIVÕISTLUS      
Vesilennuki tn. 2    Tallinn

konkursitöö "HOIA"        ergutuspreemia

HOIA vöistlustöö kandev idee oli adapteerida arhitektuurne lahendus kinnistu jöujoontega, milleks on (veel) väljakujunemata kuid loogilised ja mõistlikud kinnistut läbivad liikumissuunad ja teed. Idee teostus kinnistu keskset perspektiivset (suurt) ja dekoratiivset puud ümbritseva kahe hoonemahuga, mis on jalakäigu tasapinnal täiendavalt liigendatud Lüneti hoovi suunalise pääsuga. Hoonemahud on jagatud sihtotstarbe järgi büroohooneks ja korterelamuks, mida ühendab multifunktsionaalne esimene korrus ning maa-alused parkimiskorrused.

Fassaadilahenduses domineerib vastandina hoone vabakujulisele olemusele kuldlõike proportsioonist inspireeritud röduvaheseinte/päikesevarjude rütm. Materjalikasutuses ühendab visuaalselt erinevaid hoonemahte matt-kreemvalged alumiinium komposiitplaatidest detailid ning eristab ühelt poolt kalasaba mustris laudis versus sinise alatooniga päikesekaitseklaas.

Hoone 1.korrusele ette nähtud Marketile on lisaks 1.korruse väliparkla pääsule ette nähtud ka pääs 2.korruse tasapinnalt Vesilennuki/ Kalaranna tänava ristmiku vahetust lähedusest.
Transpordi juurdepääs kinnistule on läbi korstnaväljaku, kuhu on ette nähtud ringtee, kus on võimalik lühiajaliselt peatuda 4-jal söiduautol-taksol.
Hoone sisene liikluslahendus on üles ehitatud kesksele silmuspandusele, mille keskele jääb piisav mulle suure perspektiivse puu jaoks. Vältimaks kaherealise pandusega kaasnevaid ristumisi mahapööretel on -1.korruselt -2.korrusele minev silmuspandus vaid üherealine ning üles tulev suund on lahendatud eraldiseisva pandusega. Parkalakorruse liikluslahendus on taotluslikult lihtne – ühesuunaline ringtee. Parklakorruse tupikosad on ette nähtud kasutamiseks hoonet hästi tundvate rentnike vöi siis elanikele.

Korstna funktsiooniotsingutel jätsime talle võimaluse teha seda mida ta kõige paremini oskab – olla korsten. Ettepanek on kasutada korsten garaazi ja äripindade ventilatsioonisüsteemi väljapuhke toruna.


SULETUD BRUTOPIND        20298,3 m² 



arhitektid:  A.Kirsima; T.KRUUS