MEREKALDA SUVEMAJA      
Suurpea küla   Kuusalu vald    Harjumaa

SUVEMAJA on projekteeritud olemasoleva Nõukogude Liidu aegse sõjaväe polügooni hoone - magnetismi mõõtejaama (vene keeles: kontrolno-izmeritelnaja magnitnaja stantsija - GIMS) ümber- ja juurdeehitusena.
Juurdeehitus järgib taotluslikult lihtsat vormikeelt ning tagasilõiked plaanilahenduses aitavad vältida maantee poolset visuaalset mahtude liigendatust – merepoolne varikatus ei ole tänu tagasilõikele maanteelt sisuliselt vaadeldav.
Ol.ol. kandekonstruktsioonid on üldjoontes säilitatud või on piirdutud minimaalsete ümberehitustega. Esimese korruse merepoolset aknaava on ette nähtud suurendada teise korruse aknaavaga samasse mõõtu. Ol.ol. kelpkatus koos karniisiga on ette nähtud kuni katuslae paneelideni lammutada ja selle asemele on ette nähtud kelpkatuse kallet järgiv viilkatus, mistõttu hoone olemasolev kõrgus sellest ei muutu.
Välisviimistluses (seinad ja katus) domineerib peitsitud laudis, mille 70 kraadine kalle vertikaalist lisab traditsioonilisele materjalikäsitlusele kaasaegse nüansi.

SULETUD BRUTOPIND        134,7 m²

arhitekt:  A.Kirsima