KAJAMAA KANDIKESKUS      
Kajamaa küla, Saku vald, Harjumaa

Kajamaa kandikeskuse arhitektuurne vorm on inspireeritud väljal jõudu kogunud tuulest ja selle teed takistanud künka kohtumisest sündinud tuulepöörisest, mis kõrguses jõudu kaotades vaibub.
Enamus hoonest jääb künka mahu varju ja vaid azuurne kolmas korrus on künka tipust märkimisväärselt kõrgem. Samas ei mõju õhuline spiraaljas varikatus suures plaanis loodusvaateid risustavalt ega visuaalselt liiga koormavalt, küll aga lähidistantsilt mõjub selge ja atraktiivse maamärgina.
Hoone esimene korrus koos teenindusalaga ja majutussektsiooniga on sisuliselt süvistatud künkasse ja avaneb osaliselt vaid tiigi ja juurdepääsu tee suunas, kust on ette nähtud ka peasissekäik. Teine korrus süvistub osaliselt amfiteatri muldvalli ja avaneb ühelt poolt amfiteatri muruplatsile ning teistes suundades on lahendatud ažuurset fassaadikäsitlust toetava rõduna.
Muruväljaku jätkuna viib kolmanda korruse katuseterrassile hoone vormikeelt järgiv osaliselt kukeharjaga haljastatud spiraaljas kaldpind (-katus), mis seejärel jätkab tõusmist moodustades õhulise varikatuse. Hoone kolmas korrus moodustub sisuliselt mainitud varikatuse alla jäävatest üksikutest ruumidest.

SULETUD BRUTOPIND        2562,7 m²

arhitekt:  A.Kirsima